Budou o osudu země rozhodovat odbornící, nebo Babišův volič?

Rád bych připoměl vývoj Babišových názorů na délku karanténních opatření.

21.3. Babiš: „Budeme se snažit vrátit život do běžných kolejí, jen co to půjde, ale to může nastat, až když výskyt viru začne klesat a lidé se vyléčí. To bude ale rozhodnutí epidemiologů a hygieniků.“

6.4. Prymula (=odborník a epidemiolog) změnil názor: Potřebujeme promořit společnost. Babiš s ním nesouhlasí, trvá na chytré karanténě.

Ta ale ztroskotává a její tvůrci tlačí na vládu, aby její využívání vynucovala – jak na straně hygieniků, tak občanů – povinná instalace sledovacích aplikací do mobilu. Prymula na dotazy ohledně dosavadní úspěšnosti, která se testuje na jižní Moravě, odmítá odpovídat.

6.4-7.4. – na Facebooku a v diskuzích panika, lidé nadávají na Prymulu a bojí se o život, Babšův PR tým dělá bleskové průzkumy a analýzy. Jejich volič zásadně nesouhlasí s promořováním, takže je rozhodnnuto doporučení odborníků ignorovat.

9.4. Vojtěch má tým pro uvolnění karantény. Bez Prymuly. Prymulu nedávno zkritizoval ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček za jeho výrok, že Česko by se mělo koronavirem nechat promořit. „Toto ne úplně šťastné vystoupení se nebude opakovat,“ řekl na Prymulovu adresu Hamáček v rozhovoru pro Lidové noviny.

TAK KDE ŽE BUDOU ROZHODOVAT TI ODBORNÍCI? JSOU ODBORNÍKY JEN TI SE „SPRÁVNÝM“ NÁZOREM? NESPRÁVNÉ NÁZORY SE JIŽ „NEBUDOU OPAKOVAT“, řekla politická nula Hamáček, jehož jedinou silnou stránkou je červený svetr?

Pravděpodobný další vývoj: Potom, co bude „chytrá karanténa“ AKA sledování občanů dál narážet, protože je to systém v ČR naprosto nerealizovatelný (nelze se zkrátka inspirovat v Koreji, když tam jsou technologicky o 10let napřed), bude z neúspěchu obviněn Prymula, bílého lva od Zemana nedostane a bude kamsi uklizen. Dovolil si jít proti šefovým voličům a to se neodpouští.

Přečtěte si také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *