Jak Babiš neodpovídá na otázky

Jak Babiš NEodpovídá na otázky novinářů, resp. odpovídá na něco, na co se nikdo neptal? Spousta lidí to patrně nevidí, uvedu tedy dva příklady z nedávného rozhovoru pro seznam.cz:

Reportér: Vy jste zmiňoval také možné uvolňování zákazů, otevření dalších obchodů, některých sportovišť a podobně. Jenže vicepremiér a šéf ústředního krizového štábu z ČSSD Jan Hamáček je spíše proti. A tak se ptám, na čí straně je doporučení epidemiologů a kdo o tom nakonec rozhodne?

(dle dřívějších slov Babiše měla být tato rozhodnutí výlučně v kompetencích doktorů, epidemiologů. Potom, co se Prymula (sám epidemiolog) vyjádřil, že není možné stávající stav udržet a je potřeba „promořit“ (jo, tohle slovo se fakt špatně prodává, navrhnul bych jim nějaké lepší, třeba „samoočkování“ by znělo líp, ne?), Babiš na tato slova zcela zapoměl, protože „čaulidem“ se to nelíbilo.

Babiš: Budeme o tom dnes (v pondělí, pozn. red.) diskutovat, samozřejmě to je představa ministra Karla Havlíčka. My jsme dostali plno žádostí od lidí, vnímáme požadavky matek hlavně co se týká papírnictví, dále kočárky a autosedačky, dětský textil, obuv. Otevřeli jsme hobby markety a železářství pro živnostníky, teď uvažujeme o tom, že bychom to otevřeli pro všechny občany.

Samozřejmě by to bylo za velice tvrdých opatření, kdy by museli skutečně všichni dodržovat odstupy dva metry, kde by zaměstnancům před směnou musela být měřena teplota. To je k debatě.

My jsme jasně řekli, že pokud by to nastalo, tak to bude od čtvrtka, a rozhodneme o tom ve středu dopoledne na základě posledních výsledků.

Já rozumím, že někteří lidé na nás tlačí, ale je potřeba to vydržet. Uvidíme, jak to nakonec bude, hlavní slovo mají epidemiologové. Veškerá rozhodnutí vlády jsou na základě odborníků.

(čili opět – neodpověděl VŮBEC na závažnou reportérovu otázku, pouze plácá, jak každému něco otevřel, no a hlavně maminkám s dětmi, tuhle cílovku má tedy už pokrytou!)

Reportér:
A podle čeho se tedy vybírají oblasti, které jde uvolnit, a které ne? (všimněte si, jak opět Babiš VŮBEC neodpovídá na otázku, pouze blábolí o tom, co „jim píšou lidi“. Jediný plán se tedy odvíjí podle toho, co mu píšou jeho „čaulidi“ na facebook ??

Babiš: To, co se teď navrhuje, je víceméně podle toho… to procento, které se teď navrhuje… v porovnání s tím, co jsme nechali otevřené. To znamená hlavně potraviny, léky, drogerie a další věci.

To, co je teď na stole, je skutečně minimální. Ale je to hlavně apel občanů kvůli dětem. Samozřejmě chceme uvolnit a dát nějaká lepší pravidla sportování v přírodě. Lidé píšou, proč by nemohly být otevřené opravny kol a tak dále? Takže bude to k debatě. Samozřejmě to není rozhodnuto a uvidíme, jak to ve finále dopadne.

Nebuďte babišovi čaulidi. Sdílejte maximum zpráv a příspěvků namířených proti němu. Jeho PR tým, který defakto řídí ČR, to všechno vidí!

#nejsmecaulidi

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *