Prof. Cyril Hoschl, ředitel Národního ústavu duševního zdraví: Každý měsíc v ČR zemře 7500 lidí ve věku nad 65 let. Na koronavirus to bylo za březen 31 lidí.

rozhovor koronavirus cyril hoschl

Klíčová je role imunity a přirozeného „očkování“, které získají lidé, kteří nemoc covid-19 prodělají. Varuje ale před slepým přijímáním restriktivních opatření. To by mohlo vést i k nástupu totality.

Restriktivní opatření připomínají silně komunismus a lidé jim tleskají, to je velmi varovné, upozorňuje profesor Höschl. Kombinuje se tu podle něj symbol nepřítele, strach a postava vůdce. To je třaskavá směs, která v minulosti vedla třeba k nástupu Hitlera v Německu. Höschl mluví o genialitě průměrnosti, která se může rozšířit jako lavina. Už tu prý vidíme náznaky a my musíme být maximálně kritičtí a pozorní. Vláda totiž může mít tendenci ponechat si současnou větší moc.

Jaká opatření v boji s koronavirem mají smysl? Je na místě srovnávat počty zemřelých? Jakou roli hraje imunita a jak ji posílit? Jaké dopady můžou mít restriktivní opatření na celkové zdraví společnosti? A skutečně nám hrozí propad do autoritářského režimu?

Přečtěte si také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *